Değişimlere uyum sağlama tutulması - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Değişimlere uyum sağlama tutulması


4 Aralık 2021 Yay burcunda tam bir yeniay enerjisiyle Güneş tutulması yaşayacağız. Uranüsyen etkileri açığa çıkartan bu tutulası, açık fikirli ve esneklik kullanarak değişimlere uyum sağlama zamanında olduğumuza işaret ediyor.

Muhafazakar ve geleneksel yaşam modellerinin yönetici gezegeni Satürn ile yenilikçilik, orijinallik ve bireysellik timsali olan Uranüs gezegenlerin etkisi altında yaşanacak bu tutulma uzun zamandır rutinlere ve belirli kalıplara sıkışmış insanlığa yeni bir nefes ve yeni bir soluk getirecektir. Tutulma enerjisiyle göksel faktörler beklenmedik durumları açığa çıkabilir. Bazıları için önemli yaşam dönemeçleri anlamına gelirken bazıları için ruhsal, fiziksel ve psikolojik içerikli konular gündeme getirebilir. Duygusal krizlerden mümkün olduğu kadar uzak bir perspektifle ve sağduyu, sabır ve temkinli bir tutumla hareket ettikçe tutulma ile açığa çıkan bütün olasılıkları en yüksek seviyede kendi hayrınız için yönetebilirsiniz.

12° Yay burcunda gerçekleşecek tutulma, sınırlar ötesinde dolaşan Merkür ile Satürn ve Uranüs'e açı yapıyor. Özellikle Satürn-Uranüs bağlantısı uzun vadeli etkileri açığa çıkartması ve güçlendirmesi bakımından önemlidir. Canlandırıcı bir enerji ve inisiyatif patlaması sağlaması bakımından Güneş ve Ay’ın yeniay enerjisiyle açığa çıkarttığı etki her zaman insanlık çok değerli ve önemli başlangıçlara işaret etmiştir. Bu Güneş tutulması, irrasyonel (orantısı olmayan) duygusal tepkileri veya aksine çok soğuk ya da hesaplanamayacak koşulların ortaya çıkması anlamına geliyor. Bunların neticesinde yepyeni duygusal ve fiziksel dengeler hayata gelecektir. Bu, tüm olasılıkların masaya yatırıldığı, kendinizi gelecek planlaması için haklı olarak merkeze almanızı gerektiren ve bir seçimle eylem yapma zorunluluğu getiren bir dönemi anlatır. Bu nedenle, yeni bir başlangıç ​​yapmak, yeni bir sayfa açmak veya yeni bir projeye başlamak için harika etkiler açığa çıkacaktır.  Ayrıca ilerleme kaydetmenin yeni ve yaratıcı yollarını ararken eski alışkanlıkları, davranışları ve inançları da sorgulayabilirsiniz.

Tutulma kavuşumlu Merkür odak noktanızı düşüncenize, iletişiminize ve kısa mesafeli seyahatlerinize verecektir. Yanı sıra aile üyeleri, çocuklarınızın yaşam senaryolarına bağlı olarak eğitim, taşınma, evlenme veya boşanma konuları gündeminize gelebilir. Her türlü yaşam senaryosu içinde maksimum zihinsel uyanıklık ve hızlı düşünme gücü ortaya koyabilirsiniz. Genel olarak yakın çevrenizde, belki bulunduğunuz lokasyona bağlı olarak insanlarla olan etkileşim ve iletişimlerinizde artış olacaktır. Sosyal ilişkilerinizde, kardeşlerle, okullarla ve sosyal anlamda internet üzerinden kişisel etkileşimde bir artış bekleyebilirsiniz. Uzun zamandır bir araya gelmeyen insan gurupları yeni oluşumları açığa çıkartmak için bir araya gelebilir. Dolayısıyla bu, çok sayıda randevu, yazışma, toplantı, sosyal aktivite, işlenecek yeni bilgiler ve alınacak kararlar ile dolu yoğun bir tutulma olacak. Bu, fikirleri paylaşmak, planlar yapmak, alıp satmak, müzakere etmek, ortak kararları alıp uygulamak veya yeni insanlarla tanışmak için mükemmel bir tutulma etkisi olacak.

Öte yandan Yeni Ay Uranüs ilişkisi, sizi gergin, gergin ve endişeli yapabilir. Sezgilerinizin değiştiğini gözlemleyebilir veya bazı dramatik konuların yolda olduğunu hissedebilirsiniz. Bu duygusal olarak rahatlamanızı zorlaştırabilir. Vücudunuzda bir elektrik enerjisi birikmesi heyecan verici ama aynı zamanda biraz korkutucu olabilir. Yüksek heyecana bağlı bir gerilim hissi ile değişim baskısı, yakın çevrenizde üzerinizde söz sahibi olan güçlü birisi vasıtasıyla gelebilir.

Beklenmedik birtakım durumlar rutininizi, davranışınızı veya planlarınızı değiştirmeye zorlayabilir. Her durumda değişiklik bir şeyler yapmak zorunda kalabilir, kendiniz için farklı bir yol bulsanız da tam olarak istediğiniz şeyi açığa çıkartamayabilirsiniz. Adaptasyon ve uyumun gerekli olduğunu unutmayın. Tutulma Ay- Satürn arasındaki olumlu sekstil açıyla Uranüs'ün rahatsız edici etkisini azaltan topraklama etkisine sahiptir. Satürn bize dikkat, sabır, azim ve güçlü bir iş ahlakı veriyor. Yani bu, hedeflerinize ulaşmak ve ciddi veya zor görevleri tamamlamak için mükemmel bir tutulma demektir. Pratik sonuçlar elde etmeye ve hata yapmamaya kararlı olacaksınız.

Özellikle ebeveynler, öğretmenler veya patronlar gibi yetkili kişilerin güvenini ve saygısını kazanabilirsiniz. Yanı sıra profesyonel yaşamınızda ilerleme ve tanınma da mümkündür. Temel olarak, bu sıkı çalışma zamanı çünkü gökyüzü şu anda bizi disiplinli ve odaklı çalışmaya davet ediyor.

Tutulmanın akabindeki günlerde ve özellikle 24 Aralık’ta doruğa ulaşan Satürn Uranüs karesi, beklenmedik aksilikler ve kısıtlayıcı değişiklikler getiriyor. Bu aynı zamanda rahatınızı bozacak istemediğiniz değişiklikleri de getirebilir. Ya da istediğiniz türde değişiklikleri yapmayı zorlaştırabilir.  Bu çok sinir bozucu ve gergin bir zaman olsa da açık fikirli, sabırlı ve esnek kalırsanız, ilk başta zorluk gibi görünen şeylerin, hayatınızdaki olumsuz, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtulmak için fırsatlara dönüşmesi bakımından son derece değerlidir.

Tutulmanın açığa çıkarttığı göksel açı modeline “büyük öğrenme açısı” demek doğru bir bakış açısı olur. Bu yapılandırma, öğrenme veya gelişme ile sonuçlanan bir kriz mekanizmasını temsil eder. Bu hayatlara Uranüs ve Satürn’ün dönüşümlü olarak birbirleriyle açı yapacakları zamanlar sebebiyle özellikle üç aşamalı kriz mekanizması olarak yansıyabilir. Uranüs söz konusu olduğunda yeni bir temel atılmasından bahsetmek mümkündür.

Ortaya çıkacak enerjiyi bir tür “kaos – çözüm – uyum sağlama” dönemleri olarak düşünmelisiniz.

Büyük öğrenme üçgeni, herkes için hayata doğru olan akışta, başka bir bakış açısı kazanmayı amaçlayan bir gelişim sarmalıdır. Üç aşamadan geçen her insan veya bu geçiş ve krizleri yaşayan herkes daha önce olmayan çözümler bulma, yani yeni bir çığır açma olasılığını kendinde yaratacaktır. Hayatın önünde ne kadar başarılı olacağınız, kriz sürecine karşı tavrınıza bağlıdır.

Eğer fırsatları içsel olarak tanırsanız, gelişme olasıdır. Krizi sadece bir aksama olarak değerlendirirseniz, gelişme süreci bloke olacaktır. Krizleri fırsata çevirmeye odaklanmalı ve kendi yaratıcı yollarınızı açığa çıkartmalısınız. Tutulmadaki Merkür etkisi, yeni deneyimlere yol açan iletişimi ve bilgilerin sağlanmasını temsil ediyor. Bu sizi yenilikleri denemeye sevk edecektir ve yeni edinilen keşifler sizi, problemlerin çözümünü sağladıktan sonra belirsiz koşullara karşı adaptasyon ve uyum geliştirmeniz anlamına gelecektir.

4 Aralık 2021'de Yay burcundaki yeni ay güneş tutulması aslında Akrep Takımyıldızında bulunuyor. Sabit yıldızların kadersel formları açığa çıkarttığını unutmamalısınız. Akrepyen temalar Satürn ve Marsiyen doğaları sebebiyle ister istemez negatif etkilere daha bir yatkınlık anlamına gelecektir. Mal kaybı, şiddet veya genel olarak suça eğilim şeklinde açığa çıkabilecek olaylarla muhatap olmamak adına analitik bir zihin, sağduyulu bir bakış açısı ve olayların kurbanı değil de yöneticisi olabileceğiniz eylemleri hayata geçirmelisiniz.

Tutulma ayrıca doğa olayları anlamına da geldiğinden, doğal çevrede denizlerin veya nehirlerin kirliliği, havadan gelecek birtakım konular ve maden kaynaklarıyla ilgili haberler duyabilirsiniz. Konuların Jüpiter sebebiyle büyüyen etkisini kontrol etmek zor olabilir ancak bu durum aynı zamanda kendi içinde bireysel kahramanlıkların açığa çıkacağı bir enerjidir. Özellikle sabit yıldızlar bireysel haritalardaki zihinsel uyanıklığı, stratejik yeteneği ve cesaretle ilerlendiği takdirde cesur adımları destekliyor olacak. Güneş’in merkezde olması sebebiyle şan, şeref ve ünle bağlı konularda yükselmeler veya düşüşler gündeme gelecektir. Ay ile geniş görüşlü, felsefe, bilim ve metafizikle ilgilenen kişilerle nüfuzlu arkadaşlardan kazanılacak önemli edinimler açığa çıkabilir.

İş ve ev meselelerini halletmeye elverişli, çevresi üzerinde hâkim olan, büyük güç, onur ve zenginlik artışını tetikleyecek fırsatlar kendiliğinden açığa çıkabilir. Değişimin getirdiği büyük baskı, yaratıcı çözümleri üretebilme kapasitesiyle desteklendiğinde, değişen koşullara uyum sağlayan esnek bir bakış açısıyla hayat yönetildiğinde yolunuzu mantıklı bir şekilde planlamanız mümkün olacaktır. Krizleri bir fırsat olarak görürseniz, sorunlara başarılı bir şekilde çözüm bulabilir ve bir denge durumuna ulaşabilirsiniz.

4 Aralık güneş tutulması, 30 Nisan 2022'deki güneş tutulmasına kadar süren bir tutulma evresini çalıştıracaktır. 19 Kasım’daki Ay tutulmasının etkisini önümüzdeki günlerde daha çok hissetmemiz olası ve bu sağlık konularının da gündeminizi daha güçlü bir şekilde etkileyeceğine işaret ediyor. Önümüzdeki beklenmedik ve kısıtlayıcı değişiklikler sırasında yolunuzu planlamak için Uranüs'ün yüksek farkındalığı ve esnekliği ile Merkür’ün Satürn ile yapacağı sekstilin yardım ettiği sağduyu ve sabrını kullanmayı unutmayın.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!