Dünya gündeminde sıcak gelişmelerde olacak - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Dünya gündeminde sıcak gelişmelerde olacak


#zamanınkalitesi  #haftasonupostu

Zamanın kalitesinde gözümüz kulağımız dünya gündemindeki sıcak gelişmelerde olacak.

Dünya gökyüzünde Uranüs Boğa ve Kova Satürn’ün tesiriyle savaş, barış ve özgürlük çığlıkları atıyor. Varlık boyutundaki bilinçli canlılar olarak insani doğamızla hakkaniyet, vicdan ve adalet sınavı veriyoruz. Bu süreçte niyetler ve eylemler birbirini tetikleyecektir. Doğru ya da yanlışın ötesinde en temel insani konuları, yaşam haklarını, bir yandan düzeni koruma odaklı olurken (Satürn Kova) diğer yandan da değişen koşullara göre yeni düzenlerin yaratılacağı bilinciyle (Uranüs Boğa) ve yüksek adaptasyonla (Güneş ve Jüpiter Balık) hareket etmemiz gerekiyor.

Bildiğiniz gibi her şeyin özü olan bir hakikat vardır ve bir de bakış açısına göre sübjektif olan felsefi hakikat vardır. Dünya içinde şu anda başta ülkemiz olmak üzere bütün ülkeleri yakından ilgilendiren ve coğrafyamız nedeniyle merkezinde yer aldığımız bir plan içindeyiz. Bu aşamada hangi hakikatin doğru olduğunu tartışma zamanında değiliz. Şimdi Kova Satürn’ü ile Balık Jüpiter’i bizden insani ve vicdani adalet savaşı vermemizi bekliyor. Kişisel ve toplumsal çıkarların ötesinde insan hakları boyutunda konular ele alınmalıdır. Bu noktada insanlar ya da topluluklar arasında iletişim konularında netlik ve dürüstlük ihtiyacı ya da arayışı artacaktır. Uranüs Boğa etkisiyle kendi düzenini kurmak isteyen bilinçle herkes için eşitlik ve hak isteyen Satürn arasında gökyüzünde büyük bir savaş enerjisi hakimdir. Satürn yönetimindeki Mars ve Venüs, ister istemez kişisel ya da maddi çıkarlara göre hareket etme eğiliminde olunacağını da gösteriyor.

Öte yandan Güney Ay Düğümü Akrep bünyelerde aşırı güvenlik ihtiyacıyla garanticilik eğilimini arttıracaktır. Akrep temasının kriz anlamına geldiğini, alt planda kaybetme korkusunun tetiklediği çaresizlik hissi ile kaosa doğru atlama motivasyonuna sebep olacağını bilerek hareket etmelisiniz. Bu noktada yakın ilişkilerde dürüstlük ve açıklık mutlak gerekliliktir. Yanı sıra olanı olduğu gibi kabul etme yolunda muazzam bir içsel direnç yaratılması kaçınılmaz olacaktır. Genel bir inkar duygusuyla kendini ve yaptığı şeylerde haklı görme tuzağına düşmemelisiniz.

Hafta sonu enerjisine Satürn yönetiminde ve AY Oğlak burcunda gireceğiz. Öğlen saatlerine doğru Uranüs ve Jüpiter ile olumlu bakış açısında seyahat eden sorumluluk duygusu güçlü Ay sebebiyle önemli işlerinizi, hafta başından önce tamamlamanız gereken konuları, ön hazırlıkları veya uzun zamandır halledilmek üzere ertelenen konuları gündeminize getirip, bekleyen işleri tamamlayabilirsiniz.

Dünyasal anlamda gündemi takip ederken, bilgi ve fikir kirliliğine dikkat etmelisiniz. Konuları ve olayları süzgeçten geçirip sağduyuyla analiz ederek kendinize bir duruş belirlemeniz gerekiyor. Bu duruşun sizin sınavınız olduğunu bilmelisiniz. Koşullar aleyhinize gelişse bile sergilediğiniz duruş sebebiyle insanlık sınavını verebilirsiniz.

Bireysel anlamda karşınızdaki kişilerin ne dediklerini dinlemeye ve nasıl davrandıklarına dikkat etmeye istekli olmalısınız. İnsanlar size kendilerini açıklamak için fırsat verilmesini bekliyor olabilir veya konular düşündüğünüz, olduğunu zannettiğiniz konulardan çok daha başka boyutlarda olabilir. Gerçeği, hakikati tam olarak göremiyor olabilirsiniz veya dışa yansıyan egosantrik davranışlar arkasındaki asıl kastı yada niyeti algılayamıyor olabilirsiniz. Zamanın enerjisi bu noktada sizi açık ve içten bir sohbetle kendinize ve karşınızdaki kişiye kim olduğunu ve tam olarak ne istediğini anlatma fırsatı verilmesini destekliyor. İletişim içinde olduğunuz kişilerle paylaştığınız şeyler hakkında konuşarak tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu söylemenin zamanı geldi.

Yaşadığınız koşulları diğerlerinin de anlayarak empati yapmasını istiyorsanız, deneyimlerinize dayanan gerçekliğinizi anlatabilir olmalısınız. Doğal olarak kendini anlatma ve açıklama fırsatını karşınızdaki kişilere de vererek onları dinlemeyi seçmelisiniz. Sağduyulu ve gerçekçi somut Oğlak Ay’ı etkili hafta sonu boyunca özellikle Cumartesi günü istediklerinize tam olarak ulaşabileceğiniz, bütün koşulların kendiliğinden yaratıldığı, açık iletişimle kutsandığınız ve tamamlayıcı, küslükleri yada krizleri sonlandırıcı enerjilerle dolu bir zaman dilimi olacak. Bu noktada ikili ilişkilerinizdeki anlaşmazlıkları sona erdirirken geleceğe dair somut ve sağlıklı adımlar atabilir, ortak gelecek planları yapabilir, düşünce ve hayallerinizi şekillendirebilir, uzun vadeli konuları masaya yatırabilirsiniz.

Arzu ettiğiniz refahı hayatınıza çekebilmek için önceliklerinizi ayarlamanız gerekecektir. Özellikle Pazar günü, Oğlak burcunda seyahat eden Ay, sırasıyla Venüs, Mars ve Plüton ile açıya giriyor. Konular ve gündem ilişkiler ve para üzerine olacaktır. Bununla birlikte Plüton enerjisi Ay’a takıntılı ya da saplantılı olunan bir konuda bakış açısını değiştirmenin gerekliliğinin altını çiziyor. Kendinizde doğru olduğunu zannettiğiniz bir konunun duygusal boyutta karşınızdaki insan tarafından aynalanarak değiştirme zamanının geldiğini idrak edebilirsiniz. Satürn Kova yeninin yapılanması demektir. Yeni bir bakış açısıyla yeni bir perspektif yaratmanız gerekiyor. Bu noktada kendinizde asla değiştirmeyeceğinizi düşündüğünüz bir şeyi (davranış, düşünce, eylem) değiştirmenin tam zamanı olacaktır.

Güneş’in Balık burcunda ve Jüpiter yönetiminde olduğunu unutmayın. Gökyüzü adaptasyon, uyum, etik değerler, ahlak, vicdan ve empati istiyor. Bu çağrıya sadık olmak ve kendini zamanın gökyüzü kalitesine göre ayarlamak çok önemli olacaktır. İçinizde doğruyu ararken, refah hakkındaki düşünceleriniz, duygularınız, inançlarınızı kendinize objektif olarak masaya yatırmalısınız. Para, kariyer, ilişki fırsatı hakkında dürüstçe doğanızla yüzleşmelisiniz ve kendinize şunu sormalısınız. “Benim için doğru olan nedir?”.

Herkes için doğru olan sizin için doğru olmayabilir ve başından beri yanlış yerde durduğunuz için şimdiye kadar önünüze defalarca gelen fırsatları -kendinizdeki blokajlar sebebiyle- geri çevirmiş olabilirsiniz. Sizi zorlayan ve önünüzde ısrarla gitmeniz yönünde baskı yapan konuya bir kez alıcı gözle bakmalısınız. Sistemin mesajlarını okumak için Balık enerjisini kullanmanın tam zamanı. Eğer hayat sizi bir şey yapmaya, bir seçimde bulunmaya veya bir konuya odaklanma ya da uzaklaşmaya mecbur bırakıyorsa burada Satürn sizden yeni ve denenmemiş olanın yapısallaştırılmasını istiyor olabilir. Buna bir şans vermelisiniz. Refah ve bolluk düşündüğünüzden de yakında ve kolaylıkla ulaşılabilir olabilir.

Mutlu ve huzurlu bir hafta sonu dileğiyle kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI