Esnek olmayı öğrenme zamanı - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Esnek olmayı öğrenme zamanı


#zamanıkalitesi

Haftasonu enerjisine Ay, Balık ile gireceğiz ve Pazar günü Güneş Plüton kavuşumu zamana damgasını vuracak.

Bazen bir ağacın köklerinin toprağa sıkıca bağlı olmasına rağmen dalları kasırgada eğilip bükülebilir veya uzun yıllar boyunca su aldığı bir zeminde yerleşmiş, dışarıdan son derece sağlam görünen bir bina en beklenmedik zamanda ve şekilde çökebilir. Böyle zamanlarda esnek olmak güvenli kalmanın yollarından biridir çünkü aynı bir ağacın kökleriyle toprağa tutulması gibi yaşama tutulmayı bilmek gerekir.

Hafta sonuna damgasını vuracak ilk önemli açı, Pazar günü kesinleşecek ve fakat etkisi Cumartesi günü de hissedilecek olan Güneş Plüton karesi olacak. Büyük dönüşüm, zorlayıcı ve güçlü etkileri anlatan Plüton, yaşam enerjisi, canlılık, ego ve irade anlatan Güneş ile sert açıya girdiğinde, insan için kendini sınırlarını tanımaya dair güçlü psikolojik dönüşümleri açığa çıkartan konular yaşanır.

Egomuz yada nefsimiz dönüştürücü Plüton'a bağlı olduğundan, zamanın enerjisinde şimdi kendini yenileme döneminde olduğumuzu bilmelisiniz. Bu hafta sonu sık sık ve yoğun öz analiz yöntemlerine tabi tutulacağız. Öte yandan yüzeysellikten uzak olma ihtiyacı da kendinizi açık ve net ifade etmeniz anlamına gelecektir.

Güneş Plüton enerjisi Ay Balık ve Neptün etkisiyle haftasonuna damgasını vuracağından, gündeminizde olacak ikinci konu, çevrenizdekilerin düşünce ve eylemlerini daha oluşmadan anında okuyacak yüksek sezgiselliğin açığa çıkması olacak. Satır aralarını çabucak okuyabilir ve daha derin bir varoluş boyutunu deneyimleyebilirsiniz. Tabii ki yoğunluk ve odaklılık biraz fazla karanlık veya olumsuz olduğunda Ay Balık enerjisiyle kurbana düşme hissiyatı da olabilir. Ancak gökyüzündeki gezegenlerin Retro olarak etkilerini aldığımız son hafta içinde olduğunu bilmelisiniz. Kozmik düzen, gerçekleri ortaya çıkarmaya kararlı.

Özellikle Güney Ay düğümü etkisini düşündüğümüzde, gökyüzündeki bu yerleşimin etkilerini yaşarken, karşımıza çıkan gerçekliklerin altında olumsuz bakış açısıyla önyargılı olmamaya dikkat etmelisiniz. Bir şeylerin yanlış olduğunu ve işlerin göründüğü gibi olmadığını kanıtlamaya o kadar takıntılı olabilirsiniz ki, bu bir saplantı haline gelebilir. Bu durumun en çok kendinize zarar vereceğini bilmelisiniz. Bu durumun sebebi büyük ölçüde insanların sizi kullandıkları, yararlandıkları veya size yalan söyledikleri korkusundan kaynaklanmaktadır.

Olayları olduğu gibi kabul etmeyi reddetmek ve altta yatan derin güvensizlik hissi, Plütonik enerjiyle korktuğunuz şeylerin başınıza gelmesi veya tam tersini kanıtlamak yolunda çok baskı hissetmeye doğru sizi sevk edebilir.  Haftasonunun bu enerjisini, olumsuzu arayan/arattıran bu eğilim üzerinde bilinçli olarak çalışmaya yönlendirilmelidir. Bu göksel etkiyle Ay’ın sezgiselliğini birleştirdiğinizde kendinizde var olan ve yaşam senaryolarınızı derinden etkileyen bir yanlışı, sezgilerinizi de kullanarak ortaya çıkartarak dönüştürebilirsiniz. Sonrasında kendinizi yeniden doğmuş ve tamamen rahatlamışlar gibi hissetmeniz mümkün olacaktır.

Gündeminizde olan konuların temelinde, Koç Dolunay’ına giden evrede özellikle ilişkiler konusunda derin şüpheler altında kıvranabilir ve gerçeği ortaya çıkartmak adına provakasyonlara yenilebilirsiniz. Ya da AY Balık enerjisiyle tam tersine olarak “Bilmediğim şey bana zarar veremez” olgusuna saplanarak kendinizi bir tür hayal dünyasında yaşamaya mahkum edebilirsiniz. Ancak şunu görmezden gelemezsiniz ki gerçekliği herhangi bir duygu planında ele almadan önce somut planda yüzleşmeye hazır olmak büyük ruhsal güç ve beceri anlamına gelecektir. Sosyal gezegenler Jüpiter ve Satürn önümüzdeki günlerde retrodan çıkmaya hazırlanırken artık statülere yeni boyut getirecek enerjileri aktifleştirecekler. İçgüdüleriniz tarafından yönetilmeye izin verirseniz farkında olmadan kendinizi kendi “kör noktanıza” götürebilirsiniz. 

Güneş Plüton ile ilk adım, kişinin hayatındaki Plüton enerjisini tanımlamak ve ardından onu pozitif yollara kanalize etmek olmalıdır. En sıradan deneyimlere bile derin anlamlar yüklemeyin ve duygusal yoğunluğa girmeden konuların açığa çıkmasına  ve gerekli olduğu şekilde sizi dönüştürmesine izin verin. Şimdi yeni şeyler öğrenmeye istekli, dönüşebilir, öğretilebilir olmanız gerekiyor. Sağduyuyla davranmak önemlidir, ancak açık bir zihin daha da önemli olacaktır. Kuzey Ay Düğümü ikizler’in işaret ettiği gibi, açık fikirli ve esnek olmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Haftabaşından itibaren maddi konularda gündem ve spekülasyon, önümüzdeki zamanlarda da dalgalı seyrini korurken, kariyer hayatınızda da hızlı yapılandırmalara açık olmalısınız. İşinizi nasıl yapacağınız, kazancınızla doğru orantılı olacaktır. Vizyonunuzun ve nasibinizin sadece size ait olduğunu unutmayın. Maddi konulardaki etkiler ve dalgalı seyir sizin neyi nasıl ortaya koyduğunuza ve hangi seçimlerle ilerlediğinize bağlı olarak etkisini gösterecektir. Bu kombinasyon bazılarınız için aklınıza hayalinize gelmeyen bir iş, yeni bir para kaynağı veya hayal gücünüzle ortaya çıkan güçlendirici bir fırsat olabilir. Esnek olun ve zihninizi akışa bırakın. Şimdi hayatın daha güzel şekilde önünüzde uzanması için esnek olmayı öğrenme zamanı.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ara
27Kas
19Kas
12Kas
06Kas

Merkür, Akrep burcuna geçişiyor