Güneş, Akrep burcuna giriyor - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Güneş, Akrep burcuna giriyor


Hafta sonu itibariyle Güneş, Akrep burcuna giriyor. AY ise İkizler burcunda ilerleyecek.

Derin dönüşümlerle hayatı yönlendiren olmaya hazır mısınız?

Güneş, gizemli Akrep burcuna girdiği andan itibaren hayatın vurgusu ince ve derinden ilerler.  Duygusal yakınlığa duyulan ihtiyaçla motive olan Akrep enerjisi, hayatla gerçek ve samimi bir bağlantı kurarak kendi öz gerçekliğimizi bulmamıza yardım eder. Güneşin Akrep burcunda seyahat ettiği önümüzdeki otuz gün boyunca, yakınlığın ve gücün doğası hakkında öğreneceğimiz çok şey var.

Akrep, birçok ifade formunca anlaşılması ve anlatılması zor ve karmaşık bir burçtur. Bu karmaşıklık geleneksel olarak üç sembolle tanımlanır – Akrep, Kartal ve Zümrüdüanka. Her bir sembol, Akrep enerjisinin bizde nasıl açığa çıktığını, neyle motive olacağımızı veya yaşamdaki amacımızın ne yönde olduğu hakkında önemli şeyleri keşfetmemize yardım eder. Güneş, Akrep'teyken güçlü sezgisel yeteneklerimiz artacağından gerçekliğin özüne nüfuz ederek, şeyleri ve diğerlerini hakikatte oldukları gibi görme şansına sahip olacağız. İnsanlık için temel ihtiyaç kendisi ve hayatındaki diğer insanlar arasındaki en yüksek senkronu yakalamaksa Akrep bunu sağlayabilecek yegane burçtur.

Yanı sıra Akrep arzu, cinsellik ve salıverme ile ilişkilidir. Aynı zamanda insan davranışını destekleyen psikolojik motivasyonlarla da ilgilidir. Güneşi Akrep'te olduğu süre boyunca insan olmanın ne anlama geldiğinin derinliğini öğreten yaşam derslerine de hazır olmalıyız. Bu derin bilgelik ve iç görü getiren enerjiyle insani yanımızla daha güçlü temaslar kurmamız kolaylaşacaktır.

Akrep ayrıca yaşam, ölüm, dönüşüm, yakınlık, ilişkiler, yıkım ve yenilenme ile ilgili konuları da yönetir. Buna göre Güneş Akrep’te olduğu sürece kriz durumlarıyla muhatap olarak onları yönetmekle ilgilenmek gerektiğini bilmelisiniz. Ölüm kalım konuları, maddi sorumluluklar, kriz yönetimi şeklinde hayatlara sirayet ettiğinde, sakin, soğukkanlı ve keskin bir zihinle – aynı bir kartal gibi- hareket ederek küllerinden doğmak enerjisi – Zümrüdüanka gibi- açığa çıkartılmalıdır.

Güneş, Akrep’teyken yaşamlar için önemli olacak bir diğer konu, finansal konular olacaktır. Kaynak yönetimi bir ay boyunca gündemde olacağından, sadece kendi kaynaklarını yöneten değil, diğerlerine de yol gösteren, vizyon üreten, fizibilitesi yapılmış işlere başlayan ya da başlatan enerjiyi açığa çıkartmak mecburiyetimiz olacak. Bu aya dair genel vurgu, gelirler, döviz kaynakları, yatırımlar, hisse senedi veya tahviller konusunda stratejik kararlar vermek yönünden olabilir. Akrep burcu, yeniden yapılanmayı, yenilenmeyi ve reform gerektiren her durumda üstün olmayı becerebilen bir burçtur. Dolayısıyla hayatlara yansıması, sorunlarla doğrudan yüzleşerek sahip olunan bütün yetenekleri açığa çıkartan ve herkesin en yüksek hayrına yönelik olarak kullanan olma hali şeklinde olacaktır.

Ay’ın ikizler’de olduğu hafta sonu enerjisi boyunca, bir yandan kendi içsel derin karanlık sularınızda yüzerken öte yandan duygusal kimlik bilincinizi merkeze alacak, kendinizi tanımlama ve analiz etme yolculuğunda olacaksınız. Kim olduğunuz hakkında anlattığınız hikayeler başkalarının size nasıl davranacaklarının göstergesi olacaktır. Akrep derinliğiyle kendi içinizde gizli kalmış potansiyelinizi en doğru ve en net şekilde ifade edebilmeniz bekleniyor.

Eşsiz yetenekleri atıl kalmış, kendisini hayatın engelleri ve baskıları altında sindirmiş olan ruhun, gökyüzünün bu konumuyla artık var olan bütün toksinlerini atarak kendini en güzel şekilde ifade etme ihtiyacı vardır. Maddi ve manevi hayatınızdaki hak edişlerinizi masaya yatırırken, hayattan korkmadan, dürüst ve samimi bir şekilde beklentilerinizi diğer insanlarla paylaşmalısınız. Zaman kazanmak, insanları idare etmek veya birçok şeye hayır diyememek gibi zaten düzeltmeniz gereken davranışlarınızın tekrarına düşerseniz, Akrep Güneş enerjisi sizi içinden çıkılmaz krizlere doğru itinayla çekecektir.

Güneş, Akrep Ay İkizler, sizi kendi gerçekliğinize samimi olmaya ve bunu dürüstçe ifade etmeye çağırıyor. Gökyüzünün bu çağrısını bir fırsat olarak değerlendirip olabilecek en net duruşu sergilemekten çekinmemelisiniz.

Bu dönem hayatınızda değiştirmek istediğiniz her ne varsa bunu yaşama geçirebileceğiniz eylemsellikle destekleniyor. Özellikle Kasım ayının başlangıcından itibaren Mars’ın da Akrep burcuna geçmesi, kendi yaşam senaryonuzu yeniden yazmanıza yardımcı olacak. Belki de hiç olmadığınız kadar küllerinizden doğarak en parlak halinizi insanlara gösterebilir halde olacaksınız. Şimdi zamanın bu enerjisinde hiç kimseden değil ama kendinizden özür dilemeniz gerekebilir.

Siz de var olan potansiyelinizi çok uzun zaman sakladığınız ve gerçek sizi dünyaya göstermediğiniz için kendinizden özür dileyin ve harekete geçmekte tereddüt etmeyin. Hayata sabır ve tahammül gösteren, insanları irdeleyen ve sorumlulukları yerine getirmelerini bekleyen olmak yerine tamamen kendi gücünüze odaklanmalı, zihindeki realitenizi ortaya koymak için çabalamalısınız çünkü dünyada daha fazla nimet yaratmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ara
27Kas
19Kas
12Kas
06Kas

Merkür, Akrep burcuna geçişiyor