Hafta sonu gökyüzünde neler olacak? - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Hafta sonu gökyüzünde neler olacak?


#zamanınkalitesi

“Bir yandan korkun bir yandan umudun varsa iki kanatlı olursun. Tek kanatla uçulmaz” RUMİ 

Hafta sonu boyunca Güneş, İkizler burcunda son günlerini geçirirken Ay, Terazi’de olacak. Uyum ve sevgi dolu paylaşımlar zamanındayız. Gökyüzünde uyumlu bir hava enerjisiyle hafta sonuna başlayacağız. Temel olarak bu enerji topluluklar içine dahil olmak, başkaları tarafından görünmek, bilinmek, tanınmak, anlaşılmak, benzer fikirli olan insanlarla bir araya gelerek aile veya dostluk temasını açığa çıkartmak üzerine olacaktır. Gökyüzü enerjisiyle yeni ilişkiler kurmaya çok açık olacağımız bir döneme giriyoruz. Sizinle aynı kafada olan yeni bir gurup insan hayatınıza girebilir. İnsanlar sosyal yaratıklardır ve bir toplulukta herkesin bilinçli ya da bilinçsiz “önemli bir işlevi” vardır. Zamanın enerjisinde Retro Satürn, Kova burcuyla hafta sonunda güzel açılarla bizi destekliyor. Kendinizin "önemli olduğunu" hissedeceğiniz bağlantılar içine girmeniz mümkün olacaktır. 

Sosyal ve toplumsal bağlantılar ya da grup üyeliği, herkesin birlikte çalışmasından kaynaklanan bir aidiyet, aile ve amaç duygusuna sahip olmasını sağlar. Belki de manevi ya da sanatsal bir topluluğun parçası olarak sevdiğiniz konularla uğraşırken sizinle aynı platformda olan insanlarla bir araya gelerek ilham alışverişlerinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde kendinizde var olan ve açığa çıkmayı bekleyen değerli yönleriniz de kendini gösterme fırsatı bulacaktır. Kendinizi başkalarına öncülük ederken bulabilir, farklı insanlardan kendinizi geliştirmenize imkân verecek fikir ve düşünceler edinebilirsiniz. Her zaman hayatın mükemmellik üzerine kurulmadığını ve asıl güzelliğin kusurlarla ortaya çıktığı gerçeğinden hareketle kendi en iyi versiyonunuzu ortaya koyarken farkında olmadan mükemmelliği de açığa çıkartmış olacaksınız. 

Hafta başından itibaren Mars, Aslan ve Satürn, Kova etkileşimi sizi hareketli bir döneme sokacağından hedef ve planlarınızı harekete geçirmek yönünde güçlü dürtüsel istekle dolabilirsiniz. Bu noktada sizinle aynı düşünen insanlardan oluşan bir toplulukta olduğunuzda, büyük bir bolluk elde etmek için güçlü bir fırsatlar elinize geçebilir. Ortaya çıkan şey küçük olsa bile, bunu değerlendirmelisiniz çünkü fırsat kapılarının daha da açılacağının bir işaretidir. Mars, Aslan enerjisiyle herkes için her şey olmaya çalışmayın. Rolünüzü seçin ve ona sadık kalın ve bir özgünlük duygusuyla hizmet edin. Bir amacınız olduğunu bilmekten daha büyük bir başarı duygusu yoktur. Ancak bu şekilde sarmal şeklinde sizi çevreleyen ve kırmaya zorlandığınız döngülerden tam olarak özgürleşebilirsiniz.

Mars ve Satürn enerjisi sizi kendinizi aşmaya çağıracaktır. Hatta geri adım atmış gibi hissetseniz de gerçek şu ki daha da yüksek bir seviyeye çıkacaksınız. Artık üst bir plandan koşullarınızı değerlendirme zamanı gelmiş demektir. Hafta başından itibaren etkisini güçlü olarak hissedeceğiniz bu gökyüzü konumu ile geçmişte kurulu olan döngüleri kırmak mümkün olacaktır. Aslında daha önceden çizilmiş ayak izlerini takip ettiğinizi zannederken tamamen kendine has bir yolun sizin için hazırlanmış olduğunu da görebilirsiniz. 

Merkür retrosu son dönemecine girdiğinden şimdi her zamankinden daha fazla olmak üzere başkalarıyla olan ilişki dinamiklerinizde size tanıdık gelen bir şeyler olabilir. Geçmişte içinizde kalan konuları dürtüsel Mars Aslan enerjisiyle açığa çıkartırken aynı türden eski hikayelerin tekrarlamasına izin vermeyeceksiniz. Mutlaka yeni bir yol ve yöntemi hayatınıza sokacaksınız. Artık eski korkularla yeni şeyler inşaa edemeyeceğinizi gayet iyi bildiğiniz için kendinizi aynı insanla eskiden yaşamış olduğunuz konuları tekrar eden bir halde bulsanız bile, ilişkinizde daha önceden hiç olmadığınız bir boyutta olacaksınız. Neyin ne olduğunu açık yüreklilikle ortaya koyarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. 

Satürn ve Mars enerjisi özellikle iş hayatınıza yepyeni bir başlangıç getiriyor. 21 Haziran ekinoks öncesinde hayatlardaki gidiş yolu netleşecektir ve isteseniz de istemeseniz de Güneş tutulması arkasındaki ekinoks enerjisiyle artık bambaşka bir yolun yolcusu olduğunuz döneme girdiniz. Bu yol gelecekteki refah yolculuğunuzun bir parçasıdır. Sizi destekleyen insanları çevrenizde bulabileceksiniz. Bu insanlar kendi başınıza göremediğiniz şeyleri görmenize yardımcı olabilecek bir aile büyüğü, bir yaşam koçu veya bir ruhsal rehber olabilir. Size hayatta neyin işe yaradığını ve neyin artık bırakılması gerektiğini söyleyecek insanlar sayesinde kendinizi eski döngülerden kurtaracak kilit noktaları keşfedebilirsiniz. Bu sebeple hayatınızı nesnel bir şekilde ele alıp uzaktan tarafsız bir gözlemle size perspektif kazandıracak insanlarla bir araya gelmeye gayret etmelisiniz. Durumunuz hakkında daha iyi bir bakış açısına sahip olan güvendiğiniz birinden tavsiye almanın zamanı geldi. İlerlemeden önce başka bakış açılarına ihtiyacınız olabilir. Mars, Aslan’ın mottosu: “Cesaretle ilerlemek”tir. 

Güneş, Yengeç burcuna girmeden hemen önceki günlerde ve hafta başında hayatın üzerinize doğru geldiğini ve kendi çevreniz ötesindeki bir geleceği göremediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak unutmayın ki dışarıda büyük bir dünya var ve şu anda göremediğiniz potansiyeller siz bekliyor. Kozmik düzen ve sistem bazen insanı bir noktada sıkıştırdıktan sonra önündeki engelleri ortadan kaldıracak mucizelerini ortaya çıkarır. Her şey insanlar içindir. 

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun. 

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Ekm

Esnek olmayı öğrenme zamanı

08Ekm
01Ekm

İncinmeler dönemi

25Eyl

Ay, Boğa burcunda ilerliyor

17Eyl

Zamanın kalitesinde gitme zamanı