Hafta sonu gökyüzünde neler olacak? - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Hafta sonu gökyüzünde neler olacak?


#Zamanınkalitesinde değişik koşulları yöneterek ayak uydurma enerjisi hakim olacak

Hafta sonu enerjisine Ay Akrep burcunda gireceğiz. Akrep Ay’ı ilerleyen saatlerde Uranüs ile karşıtlık yaparak hayatın birçok alanında hem duygusal hem de eylemsel olarak kendimizi değiştirme isteğimizi tetikleyecektir.

Akrep doğal olarak gizemlerin ve derinliklerin burcudur. Ruh’ta derin izler bırakan ağır incinmişlik istenmeyen bir yük şeklinde birikebilir. Duygusal hayatınızda bu etkinin açığa çıkması kaçınılmaz olabilir. Ani duygu çalkantıları, iniş çıkışlar, öfke ve kızgınlık enerjisi hâkim olabilir.

Öte yandan Ay ile derin sezgisellik çalıştırabiliriz. Bu noktada özellikle meditatif çalışmalar yapmak, okült konularla ilgilenmek, daha önceden biriken ve kalan işleri temizlemek (çünkü Ay yöneticisi Mars Başak burcunda) iyi gelecektir. Ayrıca titizlikle konuların üzerinden geçmemiz gerektiren çalışmalar yapabilirsiniz.

Hafta sonu enerjisinde ülke ve toplum olarak iyileştirmemiz gereken bir çok şeye dair genel bir çalışma enerjisi de aktifleşecektir. Sosyal yardımlar, gönüllü hizmetler veya acı çeken insan ya da hayvanlara yönelik faaliyetler içine girebiliriz. Maddi konularda tedbirler ve yeni kararlar da bu haftasonu enerjisiyle gündeminize gelecektir. Yatırım planları, kredilenme ve borçlanma, gelecek vadeli kaynakların yönetimi veya organizasyonuna dair bir çok konuyu derin ve ince analizler şeklinde gündeminize alabilirsiniz. Bütün koşulları kıtlık bilincine düşmeden değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

Öte yandan bünyemizde acıların, hatıraların, kırgınlıkların yankıları olabilir. Zamanın enerjisinde şimdi özgür olmak ve gücümüzü geri kazanmak için çatlakları onarma zamanındayız. Eski yeni bütün yaraları iyileştirme ve acıları bırakarak barış yapma ve başkalarına dair düşüncelerinizi düzeltme zamanı. Kendinizi özgür bırakın. Duygusal anlamda ilerlemek istiyorsanız, bağışlamanın gerekli olduğu bir yere geldiniz.

Ayrı ya da birlikte, siz ve diğer kişi, farkında olmasanız bile, yaptığınız her şeyi etkileyen bir incinmenin etkilerini yaşamaya devam ediyorsunuz. Bunun bir süreç olduğunu bilmesiniz. Bununla birlikte enerjinin temizlenmesi gerekiyor. Bunu nasıl yapacaksınız? Kalbinizi kapatmak cevap değil. Bu yarayı iyileştirme gücünüz var. Kendinize şunları söylemelisiniz. “Herkes hata yapar, özellikle de bir şeyi çok istediğinde”.

Güzel, parlak bir şeyin peşinden koşarken, uzun vadeli, sürdürülebilir bir refahı gözden kaçırdığını fark edebilir. Ya da bazen insan ilk bakışta iyi görünen ama sonunda kayba veya başarısızlığa yol açan seçimler yapabilir. Bu noktada hayatın yaşanılan şeylerin bir bütünü ve zinciri olduğu algısına yükselmeli ve kendinizi ve başkalarını affetmelisiniz. Birilerini suçlamak işe yaramayacaktır. Çünkü yeniden başlama ve kendini değiştirme sırası gelmiştir. Tek fark şimdi daha akıllı ve daha olgun olarak hareket etmek mümkündür.

İnsan hayatın sunacağı gerçek bolluğa doğru giderken yolculuğu inişli ve çıkışlı olabilir. Yol boyunca incitmiş olabileceğiniz herkesi, özellikle de kendinizi düzeltin. Sizden faydalanmış olabilecekleri affedin. Bırakın ve bundan ders alın. Artık sizi gerçekten tatmin edecek türden bir refaha ulaşmaya çok daha yakınsınız. Bu bakış açısıyla gördüğünüzde hiçbir şey kaybolmaz veya boşa gitmez.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Ekm

Esnek olmayı öğrenme zamanı

08Ekm
01Ekm

İncinmeler dönemi

25Eyl

Ay, Boğa burcunda ilerliyor

17Eyl

Zamanın kalitesinde gitme zamanı