Hedef odaklı olarak başarılı olma motivasyonu... - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Hedef odaklı olarak başarılı olma motivasyonu...


Zamanın kalitesinde hafta sonunu Oğlak Mars’ı tarafından yönetilen Koç Ay ile geçireceğiz. Güçlü bir yerleşimde olan Mars, elinize aldığınız sorumlulukları iş bitirici bir zihinle yerine getirebilme ve hedef odaklı olarak başarılı olma motivasyonunu veriyor. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu öfke kontrolü ile bünyenizi fazla zorlamamak ve bağışıklık sisteminizi her türlü aşırılıktan korumak yönünde olmalıdır.

Mars, şifa göstergesi olan Chiron ve Hades ile açıya girdiği haftasonu boyunca ana konu ve anahtar kavramlar, öz envanterinizi yaparak içsel bilançolarınızı çıkartırken titiz bir dürüstlükle kendinizi masaya yatırmanız yönünde olacaktır. Eylemlerinizi dışarı vurmadan önce hem kendinize hem de çevrenizdekilere karşı hesap verebilir ve şimdiye kadar yapmadıklarınızı telafi edebilir halde olmalısınız.

Satürn tarafından yönetilen ve zamanın enerjisini elinde tutan Mars, şimdi yaptığınız eylemlerin sadece kendinizi değil, diğerlerinin de hayatını ciddi bir şekilde etkileyebileceğinin altını çiziyor. Dolayısıyla yapılan eylemleri derin analiz ve doğru mercekle değerlendirdikten, herkes için maksimum faydayı gözettikten ve herkesin bireysel alanına ve özgürlük haklarına riayet edildiğinden emin olduktan sonra gönül rahatlığıyla yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Daha sonra ilerleyen zamanlarda suçluluk duygusu altında ezilmek istemiyorsunuz veya yapıyor olduğunuz şeyler için diğer insanlar tarafından eleştirilmeye tahammül edemiyorum diyorsanız, şimdi bu zamanda yaptığınız eylemlerin gideceği yerleri önceden hesaplayarak öyle harekete geçmelisiniz. 

Tabii ki bu noktada Koç Ay’ının aceleci, heveskar, sonunu çok fazla düşünmeden eylem yapma odaklı hali bir şekilde sizi provoke edebilir ve içsel enerjiniz oldukça dürtüsel olarak dengenizi sarsabilir. Ancak isteyerek yada istemeyerek çevresindekilere zarar veren bir şeyler yapmaktan kendinizi korumalısınız.

Sorumluluğunuzu yerine getirirken, karşılıklı bağımlılık çalışan veya ego merkezli duyguyla çarpık bir güç arzusunu besleyen ve kendi kendini sabote eden enerjiden uzak durmalısınız. Yaptığınız eylemler neticesinde kendinizi ileride sorgulamamak ya da suçlamamak için şimdi şu anda öz değeri düşük davranışlardan kaçınmalısınız. İleride düzeltilmesine ihtiyaç duyan şeyler sizi aynı zamanda engelleyen ve sınırlarınızı zorlayan şeyler olabilir. Buna dair önlemleri şimdiden alabileceğiniz ideal zamanlardayız.

Retrolar dönemini geride bırakırken, yakın zamanda gelişen tesadüfi olayların daha iyi bir şeylere yol açması gerektiğine dair yoğun bir içsel inanç geliştirmiş olabilirsiniz. Hatta neredeyse yaşam planınızdaki her şey mükemmel şekilde ilerlemesi gerekirken veya kalbinizi verdiğiniz kişinin hayatınızdaki tek kişi olması gerekirken, her şey alt üst olmuş ve verdiğiniz bütün emekler heba olmuş gibi hissedebilirsiniz.

Bu noktada bazen eşzamanlılık içeren tesadüflerle sizi, kişiler veya oluşumlarla bir araya getiren kozmik düzenin hayatınızdaki bir diğer aşamaya geçmeden önce öğrenmeniz gereken önemli bir dersi vermek için birtakım konularla yüzleştirdiğini anlamalısınız. Hayal kırıklığı dramasına kapılarak Ay Koç etkisiyle bir şeyler yaparak kendinizi iyileştirme enerjisini son derece pozitif planda çalıştırmalısınız.

Cumartesi ya da pazar günü boyunca enerjiniz oldukça yüksek olacaktır. Spor yapabilir, hareketli organizasyon içinde olabilir, sevdiğiniz insanlarla bir araya gelerek fiziksel aktivitelerde bulunabilirsiniz. Hafta başından hemen önce enerji toplamanız ve depolamanız önümüzdeki haftaya girerken olabilecek en üst düzeyde yaşamı yönetmenize yardımcı olacaktır.

Maddi konular ile ilgili olumlu haberleri önümüzdeki hafta içinde almaya başlayacaksınız. Bu bazı iş fırsatları olarak karşınıza gelebileceği gibi, bir takım sürpriz projelerin gündeme gelmesi şekilde olabilir. Yaşam düzeni şimdi sizden hayattan maksimum keyif ve haz alarak, sevdiğini şeyleri yaparak maddi hayatınızda belirli bir refahı kazanmanızı hedefliyor. Bu noktada bazıları için içinde bulunduğu düzenin değişmesi kaçınılmaz olacaktır. Eğer enerjetik olarak artık size hizmet etmeyen planlarda iseniz, gökyüzünün bu etkileri daha da sıkıştırarak bir an önce karar verip uygulamanız ve kendiniz için daha doğru bir plana geçiş yapmanız anlamına gelecektir. Bu koşullarda gelişen olayları krizler şekilden değil, sizin için en sağlıklı ve kalıcı refah düzeyinin oluşturulması için gerekli olaylar şeklinde ele almalısınız.

Kozmik düzen şimdi herkes için en ideal şartların ve konfor alanlarının oluşturulmasını istiyor. Bu noktada bazıları için bulundukları düzeyden ayrılmak söz konusuyken bazıları için ise yükselmek, terfi almak, gelir artışı getiren projeler içine girmek ve hatta buna bağlı olan ilişki modelleri geliştirmek söz konusu olacaktır.

Şubat ayı genel olarak pozitif etkileri dolu dolu bir ay yaşayacağız. Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI