Merkür, Akrep burcuna geçişiyor - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Merkür, Akrep burcuna geçişiyor


#zamanınkalitesi’nde

Hafta sonu enerjisine Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle başlıyoruz. Akrep zihin odacıklarında dolaştığında beyin kıvrımlarınızı susturamayacağınız konular gündeme getirir. Derin şüpheler, kaotik düşünceler, kıskançlıklar, endişeler, ikilemler, ne yapacağını tam olarak bilememe gibi durumlar erken saatlerden itibaren sizi ele geçirebilir. Ay Yay’ın iyimserliğinden ziyade sabırsızlığını daha çok çalıştırabilir ve istemeden de olsa aceleci ve fevri kararlar arifesinde kendinizi bulabilirsiniz. Zamanın enerjisinde Akrep Merkür’ü derin düşünme ve analiz yapmadan hızlı kararlar vermeme yönünde bizi uyarıyor.

Hafta sonu boyunca, Ay ve Merkür enerjisi Uranüs karşıtlığına doğru giden Akrep Mars’ı ile bünyeleri tetikleyecektir. Bu noktada maksimum dürüstlük, hayatınızdaki değer ve olguları oldukları halleriyle veya değerleriyle kabul etmek gereklidir. Duygusal inkâr ve istismarlara düşmemek için şeffaf olma konusunda irade geliştirmelisiniz. İletişimdeki netlik de bu dönemde had safhada önemli olacaktır.

Unutmayın ki iki türlü hakikat vardır. İlki herhangi bir şeyin özünde var olan hakikat diğeri ise, inanana ya da insana göreliya da göreceli olan sübjektif ve felsefi hakikat. Şimdi şu anda zamanın kalitesinde hangi gerçeğin daha doğru olduğunu tartışmanın zamanı değil, çünkü ister istemez göreceli hakikat düşünce ve duyguları baskın çıkacaktır. Bu noktada kendi duruş, düşünce ve duygularınızı ifade ederken, kişisel bakış açılarına kolaylıkla yenilebilir, Güney Ay Düğümü Yay’ın ilk derecede olmasının verdiği güçlü haklılık duygusuyla keskin ve sert tartışmalar içine girebilirsiniz. Oysa şeffaf ve dürüst olmak, bir diğerinin açıklaması size uysun ya da uymasın kendini ifade etme özgürlüğünü ona tanımakla başlayacaktır. Şimdi ve şu anda sübjektif hakikat arayışında olmanın size bir şey kazandırmayacağını bilmeniz gerekiyor.

Dolunay Ay tutulmasına giden bu evrede var oluşun öz hakikatine teslim olmaktan yani olanı ve oluşu olduğu gibi kabul edip buna karşılık sistemin sizden istediği davranışı açığa çıkartmaktan başka yolunuz olmadığını bilmelisiniz. Bu size haksızlık yapılıyormuş gibi hissettirse de aynı zamanda sizi sübjektif alandan çıkartacak ve bir yanılsamaya bağlı olan katmanlardan özgürleşmenize yardımcı olacaktır. Kimsenin kusursuz olamayacağını bilmek ve buna bağlı olarak kusurlarıyla şeylerin oluş hakikatlerini algılayıp kabul etmek zamanın enerjisidir.

Öte yandan Akrep Merkür’ü ile uzun zamandır ister bünyenizde gizli kalmış bir hastalık, ister çok yakınlarınızın sizden gizledikleri bazı konular veya konuşmalar da açığa çıkabilir. Duyduklarınız veya karşılaştığınız konular ilk etapta sizi şaşkınlığa uğratabilir ve neticesinde kararsızlık ve ne yapacağını bilmeme durumlarına düşebilirsiniz. Uranüsyen etkili yeniayın tutulmaya doğru giden dolunay enerjisinde içsel ve ruhsal geriliminiz yükselebilir bu noktada sakin ve temkinli gitmeyi, fevri ve aceleci kararlar vermemeyi tercih etmenizi tavsiye ederim. Maddi konularda yaşadığınız kaygı ve endişe önümüzdeki günlerdeki dalgalanma ve çalkantılara bağlı olarak istikrarsızlığını devam ettirse de, temelde Satürn ve Jüpiter Kova enerjisiyle size sistemsel bir akışın geleceğini bilmelisiniz. Risk almak veya kendini gereksiz aceleci tavırlarla hemen bir şeyler olsun mantığıyla zorlamak bir işe yaramayacaktır. Önümüzdeki günlerde beklediğiniz iş ve kariyer fırsatları kendiliğinden açılarak maddi ve rahatlama ve refaha giden yolda önünüzde kapıların açıldığına tanık olacaksınız.

İlişkilerle bağlantılı olarak zamanın enerjisi açık ve dürüst iletişimin şimdi şu anda her zamankinden daha değerli olduğuna işaret ediyor. İlişki içinde olduğunuz kişilerle birbirinizle paylaştığınız şeyler hakkındaki gerçeği görmenin ve kim olduğunuz ve neye ihtiyacınız olduğu hakkındaki gerçeği söylemenin zamanı geldi. İstek ve arzularınızı net şekilde ortaya koyarken, karşınızdaki kişiyi bir seçim yapmak zorunda kalması durumuna mecbur bırakmayın. Kişiliğinize ve deneyiminize gerçekliğin size ait sübjektif bir gerçeklik olduğunu unutmayın.

Daha yüksek hakikat planını anlamaya çağrılıyorsunuz. Seçim yapmak zorunda bırakmak veya kendini seçim yapmak zorunda hissetmek şimdi şu anda var olan enerjiyi sıkıştırmaktan ve gerilim yaratmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Aksine Ay Yay’ın iyimserliğini koruyarak her şeyin üst hakikatine eninde sonunda varacağına, sistemsel olarak konuların kendiliğinden sizin önünüze getirileceğine olan inancınızı korumalısınız. Her ne olursa olsun kendinize ve karşınızdaki kişiye dürüst ve hakkaniyetli davranmak kozmik planın şimdi insanlardan istediği yegâne şeydir.

Refah hakkındaki düşünceleriniz, duygularınız ve inançlarınızı- para, tazminedilme veyaanlamlı bir kariyerle mutlu olma ya da ilişkiniz hakkındaki gerçek, samimi ve dürüst karşılık görme, ancak ve ancak kişisel çabalarınızla kendinizi açık bir şekilde ortaya koymanızla gerçekleşecektir. Böylece doğru davranışı hayata geçirdiğinizde arzu ettiğiniz müreffeh hayatı yaşamak için ne gerekiyorsa yapmış olursunuz.  Gerisi kendiliğinden gelecektir. Kalben güven içinde hareket edin.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ara
27Kas
19Kas
12Kas
06Kas

Merkür, Akrep burcuna geçişiyor