Şahane bir dolunay bizi bekliyor - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Şahane bir dolunay bizi bekliyor


22 Ağustos Dolunay'ı aynı zamanda bir astrolojik mavi aydır. Aynı Başak burcu sezonunun ilk gününde olduğu gibi Mevsimsel Mavi Aylar, iki ya da üç yılda bir görünebilir..

Temmuz’un sonunda Kova’daki ilk dolunay bireysel hak ve küresel değişim arasında bir hesaplaşmayı gündeme getirdi. Ağustos’taki ikinci Dolunay’a gelirsek: Dolunay’ın Jüpiteryen etkisini de hesaba katarsak bu dolunay bizi Dünya Matrix’ine yeniden sokacaktır. Bunu bir yardım dolunayı olarak kullanmalıyız.

Temmuz ayının dolunayı, Aslan'ın ilk derecelerindeki Güneş ile Kova'nın başlangıcındaki Ay arasında bir yüzleşme başlattı. Zıt burçlar, ideal olarak, bir madalyonun iki yüzü gibi çalışmalıdır: Kova devrimi başlatır ve Aslan onu yönetir; Kova harekettir ve Aslan yüzdür. Yinede birbirinden ayrıldıklarında, iki inatçı, sabit burç, en kötü özelliklerini ikiye katlar. Sonsuza kadar entelektüel muhalif olan Kova, ideallerine yapışır, hayatı karmaşıklaştıran gerçek dünya koşulları için empatiden ve tavizlerden yoksundur.  Bu arada dünyaya kendi aynasından bakan Aslan büyük resmi göremez. Sınıf küskünlüğünü ve bireycilik kültürünü bir araya getirdiğinizde, bir savaş alanına ya da pandeminin yeniden tırmanışına şahit oluyoruz.

Bu dolunayda Retro Jüpiter’le birlikte hareket eden Kova'nın baskısı, hayatı ve gerçeklikleri her seferinde yanlış yerden algılıyor ve yaşıyormuş gibi hissettirerek, duyum ve şevkten uzaklaşmaya sebep olabilir. Neden bu kadar çok kararsızlık ve hayal kırıklığı ile Matrix’e geri adım atmak isteyesiniz ki? 

Temmuz'daki ilk Kova dolunayı bize ne kadar az şey öğrendiğimizi göstermek için geldi, ülkemizdeki yangınları kontrol etmekteki yetersizliğimiz veya karantinanın bir aşamasının görünüşte sona ermesine rağmen, gerektirdiği değişimin hiçbir şekilde tamamlanmadığını gözlerimiz önüne serdi. Dış dünyada ve politikada olan gelişmelerle sürekli tedirginlik hissiyatımız tetiklendi. Önümüzdeki günlerin nasıl olacağını ön görmeye çalışırken objektif ve pozitif kalmak oldukça zorlu hale geldi.

Bu noktada Güneş’in 29 derece Aslan ile karşımıza dikileceğinin altını çizmek yerinde olur. Her birimiz kendi hikayelerimizin maksimum ölçüde kahramanlarıyız ve evet yapacak çok işimiz var. (Başak dönemi başladı) her bir detay üzerinden ince ince geçmek ve hareketlerimizi, kararlarımızı ve hedeflerimizi ayrıntılı şekilde belirleyip, organize ve planlı hareket etmemiz gerekiyor. Yelpazenin diğer ucundaki Ay Kova ile ruhumuz diğerlerinin ne yaptıklarını gözlüyor olacak. Jüpiter’in büyütücü etkisiyle küresel ilerlemelerde duyacağımız şaşırtıcı haberlerde bir kesinti olmayacağından emin olabilirsiniz.

Ve fakat, Ağustos’taki bu mavi ay, hayat derslerimizi Kova ve Aslan'ın son derecelerinde kapanışa ve doruğa getiriyor. Ay ile karşı karşıya geldiği aynı gün, Güneş bizi Başak mevsimine başlatır ve Aslan'ın yaşanmış bilgeliğinden daha doğrudan bir eylem ve karar modunadoğru geçişi vurgular. Kova burcundaki ilk dolunay bize küresel çalkantılar karşısındaki yerimizi ve küçüklüğümüzü hatırlattıysa, bu dolunay son derece yerleşmiş Aslan ile gücü tekrar elimize almamız anlamına geliyor. Bu dolunay işleri öyle yada böyle yoluna koymamız gereken bir dolunaydır. Kova'nın baskısı ister istemez duygusal soğukluk, katı gerçeklik ve gittikçe büyüyen kaos içinde insanın tekrar eve kapanıp eşofmanlarına giyip gözden kaybolmayı istemesine sebep olurken, çok şükür ki hala Aslan enerjisine sahibiz. Hem de son dozda. Bahsettiğimiz Zodyak'ın kralı ve biraz saygı görmesi ve kendine saygı göstermeyi öğrenmesi gereken bir burç. Çevresel koşullar ne kadar sağlıksız, vahşet ve şiddet dolu olursa olsun, en güçlü Aslanlar, etraflarındakileri varlıklarıyla onurlandırarak içsel krallıklarını ortaya çıkartır ve diğerlerinin hayranlıkları altında ilerleyerek yapmayı hedeflediği şeyleri yapar. Aslanlar, zarafet ve büyüklük ayrıcalıklarını benimserken diğerlerine ilham verirler. 

Bu arada Kova'daki Ay’ın ışık ve bilgi gezegeni Jüpiter'den alacağı etkiyi de dikkate almamız gerekiyor. “Dünyanın çılgınlığının sonu yoktur” noktasındaki bir bakış açısına geçmemiz gerekiyor. Kova ayı, içsel duygu ve dürtülerimizin bizi asil bir amaca götüreceği dolunaydır. Aslan’dayken bu amacı belirlememiz gerekiyor ki enerji bizi kendini hizmete adamış Başak burcuna attığında amacımıza ulaşabilelim. Çılgınlık haddiniz ne olursa olsun bu herkes veya her toplum için geçerli olacaktır.

Öte yandan Terazi’deki Venüs empati ve ilişkiselliğeherşeyden daha çok öncelik veriyor. Bu dolunay “karanlık koridorları aşmak için değil” tam tersine kişisel hayatınıza bir “haysiyet ve nezaket” getirme dolunayıdır. Kova vizyonuyla elementsel ilişkiye gidecek olan Venüs, hem bir taraftan hepimizin bir insanlık vatandaşı olduğunun altını çizerken, aynı zamanda bütünün bir parçası olarak hareket eden bireysel varlıklar olduğumuzu da en güçlü ivmeyle hatırlatıyor. Aslan’daki son dönüm noktasında, kozmik düzen bizi martix’e geri yükleyerek oyuna tekrar girmemizi, hiçbir şeyden kaçıp gocunmamamızı, bu sefer hedefimize ulaşacak maksimum donanımla ve yaşam enerjisiyle hayata giriyor olduğumuzun altını çiziyor. Bu dünyadaki en zor şey yaşamak değil, bu dünyadaki en zor şey her ne olursa olsun “yaşamı seçmek”tir. Aslan sezonunun son gün ve saatlerinde bu dünyadaki varlığınızı ve yerinizi teyid edin. Bu bedende, bu zaman planında, dünyanın belki de en tuhaf döneminde doğmuş olmanızı bir kutsayın. Dünya bir roller coaster gibi görünse de siz bu yaşamdan keyif almak için buradasınız. Kemerlerinizi bağlayın… Şahane bir dolunay bizi bekliyor…

Kolektife sevgiyle bilgi ve şifa olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Ekm

Güneş, Akrep burcuna giriyor

16Ekm

Esnek olmayı öğrenme zamanı

08Ekm
01Ekm

İncinmeler dönemi

25Eyl

Ay, Boğa burcunda ilerliyor