Yeni Ay, Yengeç burcuna geçiyor! Hafta sonu gökyüzünde neler olacak? - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Yeni Ay, Yengeç burcuna geçiyor! Hafta sonu gökyüzünde neler olacak?


Bu yıl Yengeç burcundaki tek Yeni Ay, 10 Temmuz’da 18 derecede gerçekleşecek. Okyanusun büyülü sularında sırılsıklam ve duygusal bir yeniay bizleri bekliyor. Bu yeniay enerjisinde kişisel gezegenlerin çoğu alt yarıkürede olduğundan duygusal bağlar, aileye, aile büyüklerine bağlı ya da bağımlı olunan konular, kökenler ve yuvayla alakalı güçlü vurgular olacaktır. Bu yeniayda kaybolmuş hissederseniz, duygusal destek için ailenize ulaşın.

Astrolojik olarak yeni Ay haritasında, böylesine duygusal ve hassas ruh halleri için büyüleyici ve dengeli bir tür eşitlik de var. Ay, Yengeç'te, Merkür, İkizler'de ve Jüpiter ile Neptün Balık'ta kendi yöneticiliklerinde yerleşmiş olacak. Bu bize güçlü dönüşüm zamanlarında olduğumuzu anlatıyor.

Ayrıca, üç mod (Kardinal, Değişken ve Sabit) kişisel gezegenler arasında eşit olarak dağılmış durumda.  Bu hal Ay'ı makul ve duygularla ilişkilendirilebilir hissettirecektir. Güneş ve Ay Yengeç’deyken hayatınız dokunaklı olsun ya da olmasın bir şekilde size dokunacaktır.

Yeniay için bir fırsat alanı olarak değerlendirebileceğimiz en önemli hali, Ay'ın yoğun ve karmaşık duygular uyandıran Plüton ile bir karşıtlık oluşturmasıdır.  Ruh halindeki değişkenlik ve davranıştaki aşırılıklar tutkulu bir şekilde kutupsal hissettirebilir. 

Bununla birlikte, Su elementi baskın olduğundan karmik Plüton'un önünüze attığı her şeyle daha fazla ilgilenmek zorunda kalacağız ve bu durumda akış ve şifanın gerçekleşmesine izin verecek halleri açığa çıkartacaktır. Durun ve sezginizi dinleyin ve ona göre hareket edin, tohum ekmek ve istediğiniz dünyayı ya da ev yaşamını yaratmak için muazzam enerjiler altında olacağız.  Ev, kalbin olduğu yerdir ve bu Ay size tam da bunu göstermek için burada.

İnsanoğlu, kendine verilen duygusal hassasiyet, zihin gücü ve iradeyi kullanarak, gerçekleştirebileceği yaratım yeteneğiyle, karşılaşabileceği tüm olumsuzlukları minimize edebilecek güçtedir. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde göksel enerjilerin, bu anlamda büyük desteğini alıyoruz. Yapmak isteyip yapamadığımız her ne varsa, artık yaşamın sahnesindeyiz. Yeter ki inancımızı kaybetmeyelim. Hayat her ne kadar zor gibi görünse de, aslında biz çok daha güçlüyüz…

Bunu bilmek ve inanmak işin temelini oluşturacaktır.. Bunun yanında göksel tema, olumsuz içsel enerjinin yansıması olarak, sağlık sorunlarını da gündeme getiriyor. Özellikle kalp-damar sistemiyle ilgili sorunlar ve operasyonlarında potansiyeli oldukça yüksek. İhmal edilmiş tansiyon ya da kardiyo sıkıntıları varsa, tetkikleri mutlaka yaptırmak gerekecektir. Ayrıca aile içinde aile büyüklerinin sağlık sorunlarıyla ilgilenilmesi gereken gündemiz olabilir. Sanat dünyasından tanınmış kişilere ait kayıp haberlerini duymamız mümkün.

Gökyüzünün bir enerjisi de ani başlayan ya da ani biten büyük aşklar olabilir. Ne de olsa aslan enerjisi hakim ki,bu da ses getirecek büyük olayları gündeme taşıyor.. Gökyüzünün zengin enerjisini maksimum güzelliklerle kullanabilmek dileğiyle mutlu ve sağlıklı hafta sonu diliyorum..

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Ekm

Esnek olmayı öğrenme zamanı

08Ekm
01Ekm

İncinmeler dönemi

25Eyl

Ay, Boğa burcunda ilerliyor

17Eyl

Zamanın kalitesinde gitme zamanı