Gazeteci Hıncal Uluç entübe edildi

Geçen gün hastanede yoğun bakıma alınan spor yorumcusu ve gazeteci Hıncal Uluç, entübe edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Hastanede yoğun bakıma kaldırılan spor yorumcusu Hıncal Uluç'un entübe edildiği öğrenildi.

Gazeteci Tahir Kum, Hıncal Uluç'un yoğun bakıma kaldırıldığını duyurmuştu.

Gelişmeyi Twitter'dan takipçileriyle paylaşan Tahir Kum, "Bayram vesilesiyle sevgili Öcal Uluç üstadımı, abimi aradım... Sesi çok kötü geliyordu... Sebebi; Hıncal abi yoğun bakıma alınmış... Allah'a Teala acil şifalar ihsan eylesin" ifadelerini kullanmıştı.

Entübe edildi

Cumhuriyet’in haberine göre, Hukukçu Ural Akyüzüm, sosyal medya hesabından Hıncal Uluç'un entübe edildiğini bildirdi.

Akyüzüm şu ifadeleri kullandı:

"Hıncal Uluç entübe edildi, Hıncal Abi’ye Allah şifa versin, dualarınızı bekliyoruz..."

Gazeteci Hıncal Uluç entübe edildi

Hıncal Uluç kimdir?

1 Kasım 1939 tarihinde Kilis’te dünyaya geldi. İlkokula Bandırma’da başlayan Uluç, 1950 senesinde Kilis’te bitirmiştir. 1952 senesinde ortaokula Antakya’da başlamış ve geri kalan eğitimini de Ankara Kurtuluş Lisesi’nde tamamlamıştır.

Bir dönem İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrenim görmüş, sonrasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanmıştır. Yenigün gazetesinde spor sayfası hazırlamaya başlayan Uluç, böylece gazeteciliğe ilk adımını atmış oldu.

1967 senesinde askerlik vazifesini tamamlayan Hıncal Uluç, Yankı’da çalışmaya başladı. Yankı’daki ekip, eski Yenigün ekibi olduğu için uyum sorunu yaşamamıştır. Aynı zamanda Cumhuriyet gazetesinde paralel olarak haftada iki gün spor yazıları yazmıştır.

1990 yılında Sabah’ta yazmaya başlayan Uluç, 1994 yılında uğradığı bir silahlı saldırı sonucu topuğundan vurulmuştur. 2004 senesinde Antalya Valisi Alaaddin Yüksel hakkında yazdığı bir yazıdan dolayı 2008 senesinde 1 ay hapis ve 898 YTL para cezasına çarptırılmıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN