14-20 Haziran haftasında gökyüzü bize neler söylüyor? - Astrolog Aycan Pişkiner

14-20 Haziran haftasında gökyüzü bize neler söylüyor?


Herkese mucizelerle dolu, sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim.

14 Haziran haftasına Pazartesi günü kesinleşecek olan Güneş-Neptün karesi ile başlayacağız. Özellikle  ikizler, balık ve başak burçlarının son dekanlarında gezegen yerleşimi olanları oldukça etkileyecek  olan bu açı, dalgınlıklar, unutkanlıklar ve kandırılmalara karşı dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor.

Retro hareketine devam eden Merkür’ün de etkisi ile hayatımızda belirsiz durumlar ortaya çıkabilir, ne yapacağımıza karar vermekte zorlanabiliriz. Hatalı ve yanlış kararlar neticesinde hayal kırıklığına  uğramamak için planlı ve programlı davranmaya özen göstermekte fayda var.

Bu haftanın bir diğer önemli gezegen açısı ise bu sene ikinci kez aktifleşecek olan Uranüs-Satürn karesi…

15 Haziran Salı günü kesinleşecek olan bu açı güçlü değişimleri de beraberinde getirecek. Satürn geleneksel yapılarla hayatımızı inşa etmek ve var olan mevcut konumu korumakla ilgiliyken, Uranüs, yenilikçi, isyankar ve devrimcidir. Bu iki gezegenin sürtüşmeli açısı değişime direnç gösterdiğimiz alanlarda etkili olarak bizi değişmeye, yeniye yer açmaya, eskimiş olan ve değişmesi gereken her ne varsa o konulara esneklik ve farklı bakış açıları geliştirerek yeni olanı hayatımıza almamız gerektiği söylüyor.

Toplumsal bazda ise yer sarsıntıları, devletlerin aldığı kararlar neticesinde ayaklanma ve isyanlar, patlama, yangın ve teknolojik kazalara dikkat edilmesi gerekiyor. Değişime ne kadar çok kendimizi kapatırsak o kadar zarar göreceğimizi unutmamakta fayda var.

Koç ve Yükselen Koç: Hafta başında yakın çevrenizle olan iletişime dikkat etmelisiniz. Zihninizi toparlamak biraz güç olabilir. Haftanın ilk günü önemli kararlar vermemeye dikkat edin. Salı günü yaşanacak olan Uranüs – Satürn karesi sosyal çevreniz ile olan ilişkilerinizde ve finansal konularda yaşanacak olan değişimlere karşı hazırlıklı olmanız gerektiğini söylüyor. Bu dönem içerisinde, sosyal hayatınızdan izole olmuş olabilir ve arkadaş çevrenizden yana negatif durumlar yaşamış olabilirsiniz. Sağlam temeler üzerine kurulmayan arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkartarak, içinde bulunduğunuz sosyal grupları ve arkadaş çevrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar ve yeni sosyal gruplar içerisinde olmanız gerekiyor. Finansal konularda farklı bakış açıları geliştirerek, yeni para kazanma yöntemlerini hayatınıza almalısınız.

Boğa ve Yükselen Boğa: Hafta başında finansal konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış yatırımlar yapmamak adına parasal konularda alacağınız kararları ertelemenizde fayda var. Salı günü yaşanacak olan Uranüs – Satürn karesiyle birlikte karakter ve kişilik yapınız, hayata karşı duruşunuz, kariyer ve ilişkiler alanında yaşanacak olan değişimlere karşı hazırlıklı olmalısınız. Uzun zamandır kariyer evinizde olan Satürn iş hayatınızla ilgili yeni yapılanmaları gündeme getirecektir. Kariyer açısından güçlü bir konuma gelmeniz için, değişime direnç göstermemeniz gerekiyor. İş ve kariyer konularında köklü değişimlere gidebilirsiniz. Hayatınızın önemli yapı taşlarından size gelecek olan değişimlere açık olmalısınız. Kendi kimliğiniz, fiziksel görüntünüz ve karakter yapılanmanız üzerinde değişimlerden geçiyorsunuz.

İkizler ve Yükselen ikizler: Bu hafta oldukça dalgın ve unutkan olabilirsiniz ve zihninizi toparlamakta güçlük çekebilirsiniz. Kariyer hayatınızla ilgili alacağınız önemli kararlarda dikkatli davranmanız gerekiyor. Salı günü yaşanacak olan Uranüs- Satürn karesi, hayata karşı bakış açışınızı değiştirmenizi, kendinize yeni vizyonlar açmanız gerektiğini söylüyor. Bilinç altınız ve zihin kalıplarınızda olan değişimlerle, yeni eğitimler alabilir, yabancı ülkelere seyahat edebilir ve yakın çevrenizden zorunlu uzaklaşmak durumunda kalabilirsiniz. Hayata daha farklı bir penceren bakıyor olmanız size hak ettiğiniz her konuda yetkinlik verecektir

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Biraz hassas ve alıngan olabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız sıkıntılı günleri düşünerek kendinizi üzmemelisiniz. Salı günü yaşanacak olan Uranüs- Satürn karesi, sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız ve ortak gelirleriniz konusunda yaşanacak olan değişime hazırlıklı olmanız gerektiğini söylüyor. Sosyal çevreniz de yaşadığınız değişimler siz de farklı bakış açıları geliştirmenize sebep olabilir. Finansal konular, miras ve borçlar gündeminize gelebilir. Parasal konularda disipline olarak borçlarınızı yapılandırmalısınız. Satürn size başkalarının kaynaklarına güvenmek yerine kendi finansal kaynaklarınızı oluşturmanız gerektiğini söylüyor.

Aslan ve Yükselen Aslan: Arkadaş çevrenizle olan iletişiminize yanlış anlaşılmalar sonucu olabilecek negatif durumlara karşı dikkat etmenizde fayda var. Salı günü gerçekleşecek olan Uranüs- Satürn karesi ile ilişkileriniz ve kariyer hayatınız ile ilgili konularda değişimlere açık olmalısınız. Satürn 7. evinizden geçerken size ilişkileriniz ile ilgili konularda sorumluklar ve engeller getirebilir. Bu süreç içerisinde aile yaşantınız ve ilişkileriniz ile olan konularda değişime açık olmalısınız. Yolunda gitmeyen, doğru ve sağlam temeller üzerine kurulmamış olan ilişkilerde bitişler yaşanması olası. İş hayatınızda değişimler, terfiler ve yeni iş tekliflerine karşı açık olmalısınız.

Başak ve Yükselen Başak: İş hayatınızla ilgili önünü göremediğiniz belirsiz durumlar canınızı sıkabilir. İş hayatınızla ilgili önemli kararları verirken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Salı günü yaşanacak olan Uranüs- Satürn ile değişimler çalışma koşulları, günlük hayatınızın düzeninin değişmesi ve yurt dışı gibi konularda yaşanacak olan değişimlere açık olmalısınız. İş hayatınızda alacağınız yeni sorumluluklar gündeme gelebilir. İş seyahatleri için yurt dışına çıkabilir veya çalışma koşullarınız sizi yurt dışında yaşamaya itebilir. Sağlık konularında da dikkatli olmanızda fayda var. Bu dönem sağlık kontrollerinizi ihmal etmeden yaptırmalısınız.

Terazi ve Yükselen Terazi: Mail trafiği ve yazışmalarda dikkatli olmalısınız. Dalgınlık sonucu yanlış mail göndermeye dikkat edin. Seyahat programlarınızda aksaklıklar olması canınızı sıkabilir. Salı günü gerçekleşecek olan Uranüs- Satürn karesi ile aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkilerinizde ve ortak paylaşımlar konusunda değişimlere açık olmalısınız. Bekar olan yükselen teraziler ilişkiler konusunda sorumluluk almaktan kaçınmamalısınız. Bu dönem yeni ve ciddi ilişkilere başlayabilirsiniz. Ortak paylaşımlar alanında yaşanan değişimler ve ani gelişmeler sonucu hobinizi mesleğe dönüştürerek kendinize yeni finansal kaynaklar yaratabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatında yeni gelişmeler ve değişimler olabilir. Terazi kadınları hamile kalmaya karar verebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep: Ortak paylaşımlar ve finansal konularda dikkatli olmalısınız. Parasal konularda yatırım yaparken iyi düşünmeniz gerekiyor. Unuttuğunuz bir borç gündeme gelebilir. Salı günü yaşanacak olan Uranüs- Satürn karesi sizi ikili ilişkiler, ortaklıklar ve aile yaşantınız konusunda yaşanacak olan değişimlere açık olmanız gerektiğini söylüyor. Aile ve ev hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. Aile üyelerinizle daha yakından ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Taşınma ve yer değişikliği gündeme gelebilir. İkili ilişkiler ve ortaklı işlerinizdeki değişimler sizi bu konularda farklı bakış açıları geliştirmeye itecektir.

Yay ve Yükselen Yay: İkili ilişkilerinizde yaşanacak iletişim sorunları ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. İlişkiniz ile ilgili önemli kararlar alırken dikkatli olmalısınız. Salı günü yaşanacak olan Uranüs- Satürn karesi ile yakın çevreniz, kardeşlerinizle olan ilişkileriniz, iş hayatınız konusunda değişimlere açık olmalısınız. Kardeşler ve yakın çevreniz ile olan durumlara dikkat etmelisiniz. Yeni eğitimlere başlama kararı alabilirsiniz. Taşınma ve çevre değişiminiz söz konusu olabilir. İş hayatınızda stabil olamayan durumlar sizi farklı ve yeni iş olanaklarına doğru itebilir. Çalışma koşullarınızda değişimler söz konusu olurken, sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Alerjik reaksiyonlar ve gıda zehirlenmelerine karşı dikkatli olmalısınız. Salı günü gerçekleşecek olan Uranüs- Satürn karesi ile finansal konularınız, aşk hayatınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda değişimlere açık olmalısınız. Parasal konularda planlamalarınızı iyi yapmanız gerekiyor. Bu noktada kendi yeteneklerinize güvenmeniz gerekiyor. Satürn sizi finansal konularda zorlarken Uranüs ise size yeni ve farklı bakış açıları geliştirerek farklı finansal kaynaklara yöneltecektir. Borsa ve yatırımlar konusunda dikkatli olmanız gerekiyor.

Kova ve Yükselen Kova: Aşk hayatınızla ve çocuklarınız ile ilgili konularda yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Salı günü yaşanacak olan Uranüs- Satürn karesi ile hayatınızda önemli değişimlere açık olmalısınız. Kendi burcunuzda olan Satürn size karakter ve kişilik yapılandırmanıza katkı sağlarken üzerinizde baskı ve sorumluluk hissedebilirsiniz. Bu dönem içerisinde ev yaşantınız, kariyeriniz ve ilişkileriniz konusunda sorumluluk almaktan kaçınmamalısınız. Sene sonuna kadar önemli ve köklü değişimlerin içerisinden geçeceğinizin sinyalini alırken kendinizde bırakmanız ve değişmeniz gereken konu her ne ise bu hafta o konularla ilgili önemli yüzleşmeler yaşayacaksınız.

Balık ve Yükselen Balık: Bu hafta aileniz ile ilgili konularda yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. Evinizde tadilat gerektiren konular olabilir veya elektronik bir eşyanızın bozulması canınızı sıkabilir. Salı günü gerçekleşecek olan Uranüs- Satürn karesi ile zihin yapınız, bilinç altınızda yatan konularla yüzleşebilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizde olan değişimler de gündeme gelecektir. Gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmalısınız. Sıra dışı ve farklı bakış açıları geliştirerek bilinç altınızda yatan konuları masaya yatırmalısınız. Konsantrasyonunuz artarken bilimsel çalışmalar yapabilir ve ruhsal gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!