Hangi burçlar, kimleri, nasıl etkileyecek? İşte 9-15 Ağustos haftası burç yorumları... - Astrolog Aycan Pişkiner

Hangi burçlar, kimleri, nasıl etkileyecek? İşte 9-15 Ağustos haftası burç yorumları...


Herkese sağlıklı ve güzel haberler alacağımız bir hafta dilerim.

Haftaya 8 Ağustos Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay’ın etkileri ile başlayacağız. Aslan burcunun 16 derecesinde meydana gelen bu yeni ay, kendimize güçlü hedefler koyma yolunda atacağımız adımlar için oldukça motive etkileri barındırıyor. Aslan burcunun astrolojide sembolize ettiği konular liderler, krallar, ego, cömertlik, borsa, altın, cesaret, hayattan keyif alma, sahne sanatları, yaratıcılık, iyimserlik, gösteriş, çocuklar ve aşkı anlatır. Sağlık olarak ise kalp ve sırt bölgesini gösterir. Bu yeni ay ile birlikte yukarıda bahsetmiş olduğum konular ile ilgili yeni adımlar atma, eyleme geçme yönünde istek ve motivasyonumuz oldukça artacaktır.

Kendimizi ve yaratıcılığımızı ortaya koyarken oldukça cesurca hareketler sergilerken mümkün olduğu kadar ego ve kibirden uzak durmamız gereken zaman dilimlerindeyiz. Bu yeni ay’ın bireysel bazda etkileri yeni ilişkilere başlamak, çocuk sahibi olmaközellikle tüp bebek yönetimi ile çocuk sahibi olmak için atılacak adımlar için oldukça uygun. Kendimizi yaratıcı bir şekilde ortaya koyabiliriz. Yeni ay’ın Uranüs gezegeni ile olan sert açısı beklemeyen değişimler, ani ve beklenmedik olayların başlangıçlarını da beraberinde getirecektir.

Kendimizde yapacağımız fiziksel değişimler özellikle saç kesimi, saç renginde yapacağınız değişimler, saç ekimi ve bakımı için oldukça uygun. Toplumsal bazda ise sanat dünyası ve eğlence sektörünü ilgilendiren yeni kararların alınması, ülke liderlerini ilgilendiren konuların gündeme gelmesi, altın, borsa ve kripto paralar da ki yükselişler, uçak kazaları, yeni teknolojik keşiflerin yapılması oldukça olası. Sağlık olarak ise kalp krizlerine ve ani kazalara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

9 Ağustos Pazartesi günü Venüs ile Neptün gezegeni karşı karşıya gelerek birbirlerine meydan okuyacaklar. Venüs’ün temsil ettiği konular, aşk, güzellik, para, haz duygusu, denge ve uyumdur. Neptün ise hayaller, idealler, hayal kırıklıkları ve belirsiz durumları anlatır. Bu açı ile birlikte finansal konular ve ilişkilerde yaşanacak belirsiz durumların olması. Ne istediğimize neyin bizi mutlu ettiğine tam olarak karar verememe, ilişkilerde yaşanacak hayal kırıklıkları, karşımızdaki kişileri aşırı idealize etme, finansal konularda kandırılma gibi etkilere oldukça açık olacağız. Bu açıyı en olumlu kullanmanın yolu ise ilham ve sezgiler yolu ile hareket etmek, özellikle ihtiyacı olan kadınlara yardım etmek oldukça faydalı olacaktır.

11 Ağustos Çarşamba günü ise Merkür ve Jüpiter arasında bir karşıt açı gerçekleşecek. Bu açı ile birlikte yaratıcı fikirlerimiz büyürken aynı zamanda kibir ve ego duygumuzda büyüyecektir.  Kendimizi ispat etme, haklılık mücadelesine girmemiz söz konusu olabilir. İletişimde yaşanacak yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Aynı zamanda trafik kazaları, uçak kazaları ve el kol yaralanmalarına karşı da dikkatli olmakta fayda var.

11 Ağustos Çarşamba günü de Venüs ve Plüton arasında gerçekleşecek olan uyumlu açı birlikte, finansal konularda oldukça yapıcı etkilere açık olacağız. Finansal yatırımlar yapmak, para birikimi yapmak için gökyüzü bizleri oldukça destekliyor olacak. İlişkilerde sağlam adımlar atmak için de oldukça uygun etkiler var.

12 Ağustos Perşembe günü ise iletişimin gezegeni olan Merkür, kendi yönettiği burç olan başak burcuna girecek ve 29 Ağustos’a kadar burada seyahat edecek. Düşüncelerimizin daha planlı sistemli bir şekilde ortaya koyup daha çözüm odaklı ve pratik olacağımız bir süreç içerisinde olacağız. Her şeye daha kusursuz ve mükemmeliyetçi olarak yaklaşırken, dağınık kalan şeylere düzen getirme motivasyonumuz artacaktır. Bireysel olarakkendimize ve günlük rutinlerimize düzen getirmek, yarım kalan işleri ve projeleri bitirmek, sağlık kontrolleri yaptırmak ve rejime başlamak için oldukça uygun bir zaman diliminde olacağız. Bu süreç içerisinde sağlık sektörünü ve ticaret hayatını ilgilendiren yeni kanun ve düzenlemelerin yapılması da söz konusu olacaktır.

Koç ve Yükselen Koç: Bu hafta aslan burcundaki yeni ay ile birlikte kendinizi çok daha yaratıcı fikirlere açık hissedebilirsiniz. Aşk hayatınız oldukça hareketlenecektir. Yeni ilişkiye başlayabilirsiniz. Sürpriz hamilelikler için gökyüzü siz’i oldukça desteklerken, spora başlamak için de oldukça uygun bir zaman dilimindesiniz. Merkür’ün başak burcuna geçmesiiş hayatınız ve günlük rutinlerinizi hızlandıracaktır. İşiniz ile ilgili yeni projelere başlayabilirsiniz. Sağlık kontrollerinizi yaptırabilir ve rejime başlayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa: Bu hafta ev, aile yaşantınız ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Yeni bir eve taşınabilir, gayrimenkul alım satımı yapabilir veya evinizde tadilat gerektiren işler ile uğraşabilirsiniz. Aileniz ile daha çok vakit geçirme isteğiniz artacaktır. Merkür’ün başak burcuna girmesi ile birlikte yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Özel hayatınız oldukça hız kazanırken sürpriz ilişkiler gündeme gelebilir. İlişkisi devam edenler ise ilişkilerinizde var olan sorun ve problemleri çözmek için çaba sarf edebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler: Bu hafta kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili sürpriz haberler alabilirsiniz. Yeni projeye başlamak ve yeni işlere imza atmak için gökyüzü tarafından oldukça desteklendiğiniz bir haftadasınız. Sürpriz seyahatler gündeme gelirken yeni eğitimlere de başlayabilirsiniz. Merkür başak burcuna geçişi ile kafanızı ev ve aile konularınız meşgul edecek. Ev içinde daha çok vakit geçirmek isteyebilir, evinizde yapılması gereken işler ve tadilatlar ile uğraşabilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı konuları da gündeminizde olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu hafta finansal konularınız gündeminizde olacak. Kendinize yeni finansal kaynaklar yaratmak için oldukça yaratıcı fikirler ortaya koyabilirsiniz. Merkür’ün başak burcuna geçmesi ile birlikte iletişim trafiğiniz oldukça artacaktır. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizin problemlerini çözmek ile uğraşabilirsiniz. Seyahat programı yapabilir, yeni eğitimlere başlayabilir ve yeni projelere imza atabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan: Bu hafta sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay ile birlikte enerjiniz ve motivasyonunuz oldukça artacaktır. Gerçekleştirmek istediğiniz fikir ve projeler için oldukça cesurca eyleme geçebilirsiniz. Sürpriz fırsatlarla dolu olan yeni ay, size ilişkiler açısından da oldukça güzel fırsatlar getirecektir. Fiziksel görüntünüzde değişiklik yapmak istiyorsanız mutlaka bu yeni ay’ı değerlendirmeniz gerekiyor. Merkür’ün başak burcuna girmesi ile birlikte finansal konulara daha çok kafa yorabilir, yeni finansal kaynaklar için fikir üretebilir ve eyleme geçebilirsiniz. Birikim yapmak için gökyüzü size destekliyor.

Başak ve Yükselen Başak: Bilinç altınıza attığınız konular bu hafta ön plana çıkarak, sorunlarınıza farklı ve yaratıcı fikirler üreteceksiniz. Sağlık konusunda dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz. Kontrollerinizi ihmal etmeden yaptırmalısınız. Gizli de saklı da kalmış bir konunun açığa çıkması veya kaybettiğiniz bir eşyayı bulabilirsiniz. Merkür’ün sizin burunuza geçmesi ile iletişim trafiğiniz oldukça hızlanacak, yeni fikirler ve projeler üreteceğiniz bir süreçtesiniz. Yarım bıraktığınız işleri tamamlamak için gökyüzü sizi oldukça destekliyor.

Terazi ve Yükselen Terazi: Bu hafta sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız ile olan ilişkileriniz hız kazanacak. Yeni arkadaşlar edinebilir ve yeni sosyal gruplar içinde daha aktif olabilirsiniz. Sosyal sorumluluk projelerine imza atabilir ve hayalini kurduğunuz şeyler için cesurca eyleme geçebilirsiniz. Merkür’ün başak burcuna geçmesi ile birlikte biraz kendinizi ve bilinç altınıza attığınızı konuları gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Hayata geçirmek istediğiniz fikir ve projeleri kafanızda tasarlamak için oldukça uygun bir zaman dilimindesiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep: Bu hafta yeni işlere ve projelere imza atabilirsiniz. Yeni iş teklifleri alabilir, iş değişikliği yapabilir veya kendi işinizi açmak için eyleme geçebilirsiniz. Kendinizi yaratıcı bir şekilde ortaya koymak, yapmak istediğiniz işler ve fikirleri hayata geçirmek için gökyüzü sizi oldukça destekliyor olacak. Merkür’ün başa burcuna geçmesi ile birlikte arkadaşlarınızla ile olan iletişiminiz hız kazanacak. Arkadaşlarınızın sorunlarını çözebilir veya onlarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay: Bu hafta gündeminizde seyahatler, hukuksal konular, uzak akrabalar ve eğitim konuları olacak. Yeni seyahatlere çıkabilir, eğitimler alabilirsiniz. Var olan bir hukuksal süreciniz var ise o konu neticeye ulaşabilir. Sosyal medyada sayfa açmak, internet sitesi açmak gibi bir planınız var ise gökyüzü sizi oldukça destekleyecek. Merkür’ün başak burcuna geçmesi ile birlikte kafanızı iş ve kariyer konuları meşgul edecek. Yeni iş ve projelere başlayabilir, iş değişikliği yapabilir veya kendi işinizi kurmak ile ilgili planlamalar yapabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Bu hafta finansal konular, borçlar krediler ve miras konularınız gündeminizde olacak. Beklediğiniz miras ya da alacaklı olduğunuz bir borç var ise o konuda yaşanacak olası gelişmeler sizi mutlu edecektir. Borçlarınıza düzen getirmek isteyebilirsiniz. Yatırım yapmak için oldukça uygun zaman dilimindesiniz. Merkür’ün başak burcuna girmesi ile yeni fikir ve projeler kafanızı kurcalayacak, yeni eğitimler almaya başlayabilir, yeni seyahat programları yapabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova: Bu hafta ilişkiler evinizde gerçekleşecek olan yeni ay ile birlikte ikili ilişkilerinize yeni bakış açıları geliştirebilirsiniz. Yolunda gitmeyen ve sorunlu bir ilişkiniz var ise tamam mı devam mı sorusunu sorabilirsiniz. Bekar iseniz yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bekar olamayan kova burçları ise partnerleri yolu ile sürpriz gelişmeler yaşayabilir. Merkür’ün başak burcuna girmesi ile birliktefinansal harcamalarınıza yeni düzen getirebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık: Bu hafta gündeminiz iş ve günlük hayatınız olacaktır. Çevre veya iş değişikliği yapabilir, işiniz ile ilgili yeni kararlar ve yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Bu hafta kendinizi yormamaya dikkat etmeli ve sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. Ayrıca rejime başlamak için de gökyüzü sizi oldukça destekliyor. Merkür’ün başak burcuna geçmesi ile kafanızı ikili ilişkileriniz meşgul edecek. İlişkilerinizde sorunları çözme eğilimiz artacaktır. Ortaklı işleriniz var ise ortağınız ile birlikte yeni projelere imza atabilirsiniz.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!