Dolandırıcılık da bir ödül… - Ferhat Göktaşlar

Dolandırıcılık da bir ödül…


Günümüz öyle bir halle geldi ki, gün geçmiyor ki, yeni bir ödül töreni rezilliği çıkmasın. Bu konuda gerçekten artık hükümetin geniş bir şekilde konuyu ele alması gerekiyor. Çünkü artık önüne gelenin ödül töreni adı altında haksız kazançları ile insanları dolandırdı muhteşem bir pazar yaratıldı ve birçok isim, menajerleri aracılığı ile ne olduğu belli olmayan bu ödül törenlerinde kendilerine yer verilmesine izin verdiler. Fakat ne yazık ki, geldiğimiz durum şunu gösteriyor.

Bu, sevgili Azra Akın’ın üzerini kapatmayarak, tamamıyla ile bu iğrençliği ortaya çıkartacak cesareti ile bugün hepimizin duymasını sağladı. Kendisine bu cesareti için duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Umarım, bundan sonra katılacağı ödül törenlerine iyice enine boyuna araştıracakları şekilde bakarlar ve bu rezillik bir an önce son bulur.

Geçtiğimiz dönemlerde bu arkadaşın, bize de yakın dostlarımıza verdiği zararları iletenler oldu. Tabi bunun karşılığında bizlerde kendilerine gerekli cevapları verdik ve bu adamın dolandırıcılığını açık  bir şekilde anlattığımız halde orada bulunan çok saygın iş insanları, sanatçılar, televizyon programcıları ve yayın organları ödül aldılar. Umarım. bu bütün herkese büyük bir ders olur.

Eserleri, gençlerin eğitimi için satışa sunan ünlüler kandırılınca dernek başkanı Azra Akın isyan etti.

Eğitime destek vereceğini söyleyen Umudum Olur Musun Derneği’nin Mood Ödül Töreni yetkilileri, eserlerini hediye olarak veren ünlüleri kandırarak hezimete uğrattı. Arzum Onan’ın heykeli 100 bin TL’ye, Nurgül Yeşilçay’ın resmi 50 bin TL’ye satılmıştı.

Satılanların parası yerine ulaştırılmayınca dernek başkanı Azra Akın, isyan etti. Akın, "İnandık ve kandırıldık, çok üzgünüm" derken diğer sunucu Mustafa Üstündağ ise, "Destek olmak için geceye katıldım. Olanlara çok üzüldüm" dedi. Dernek için yasal süreç başladı.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!